Höst i bokskog

Kan inte låta bli att lägga in ännu en bild från min utflykt till Skäralid den 31 oktober i år.  Denna höstbild från bokskogen som fullkomligt lyser i gult och rött är en enkel avbildning av, i mitt tycke,  ett stycke vacker natur.   Klicka på bilden för att få den större.

Höst i bokskog

10 reaktioner på ”Höst i bokskog

  1. Härlig färgsprakande bild – har aldrig upplevt bokskog på hösten men din bild förmedlar känslan. Jag gillar bilden.
    /Margareta

  2. Hej James! Hittade precis till din blogg. Håller med dig, ett mycket fint landskap och bild.
    Gillar när höstlöven ligger som ett mjukt täcke över landskapet. Tycker du har fångat höstens romantiska bild ypperligt.

    /Niklas

  3. Gratulerar till en mycket fin bild av bokskogen! Du har verkligen lycktas fånga känslan av en solig hösdag i den. Det är nästan så att man kan känna lukten och höra prasslet av lövet under fötterna 🙂

Kommentera

Fyll i dina uppgifter nedan eller klicka på en ikon för att logga in:

WordPress.com-logga

Du kommenterar med ditt WordPress.com-konto. Logga ut /  Ändra )

Twitter-bild

Du kommenterar med ditt Twitter-konto. Logga ut /  Ändra )

Facebook-foto

Du kommenterar med ditt Facebook-konto. Logga ut /  Ändra )

Ansluter till %s